מסדרת הבתים המומלצת מאתר 'מידרג' >>  התקשרו: 

5 טיפים חשובים לבית מסודר

עבור אנשים רבים, בית מבולגן יכול להרגיש כאוטי ואפילו מלחיץ. בית מאורגן היטב יכול להשפיע לטובה על הרווחה הפיזית והנפשית שלנו, לשפר את הפרודוקטיביות וליצור תחושה של רוגע והרמוניה בחיי היומיום שלנו.  קבלו חמישה טיפים חשובים שיעזרו לכם להשיג בית מאורגן היטב.

בית מסודר טיפים

 

בית מסודר – טיפים

בראש ובראשונה, בית מסודר מקדם סביבה בריאה יותר. בלגן (שצובר אבק…) ואי סדר יכולים להצטבר עם הזמן, ולהוביל למרחב מחייה לא בריא ואפילו מלחיץ. סידור בתים נכון והנחת דברים במקומות המיועדים להם לא רק מונעים הצטברות של אבק, אלרגנים וסכנות בריאותיות אחרות ומייצרים בית מאורגן שמאפשר ניקיון ותחזוקה קלים יותר – יש לו יתרונות מיטיבים נוספים.

לבית מסודר יכולה להיות השפעה חיובית משמעותית על הרווחה הנפשית שלנו. מחקרים רבים הראו קשר ישיר בין סביבת מגורים מבולגנת ורמות מתח מוגברות. העומס "מפציץ" את החושים שלנו ויכול להסיח את הדעת, מה שמקשה עלינו להתמקד ולהירגע. לעומת זאת, מרחב מאורגן מקדם תחושת רוגע ושלווה, ומאפשר למחשבות שלנו להתנקות ולהיטען מחדש באנרגיה טובה. כאשר הכל נמצא במקום המתאים, המחשבות שלנו נוטות להיות ברורות יותר, מה שמאפשר לנו להיות פרודוקטיביים ויעילים יותר.

כניסה לבית נקי ומאורגן יכולה להגביר את מצב הרוח שלנו באופן מידי וליצור אווירה מסבירת פנים. הסדר מספק תחושה של גאווה והישג, גורם לנו להרגיש יותר בנוח בביתנו. בית מאורגן היטב גם מעניק תחושת הרמוניה ואיזון, שיכולים להשפיע לטובה על היחסים בין בני משפחה וליצור סביבת חיים שלווה ומהנה יותר לכולם.

אם כן, בית מאורגן ומסודר גם משפר את התפוקה וגם חוסך זמן יקר. כאשר פריטים מפוזרים ללא ארגון, אנו מבזבזים דקות יקרות או אפילו שעות בחיפוש אחר דברים שאנו צריכים. זה יכול להוביל לתסכול, עיכובים ולחץ מיותר. שיטת סידור הבית של גלית המסדרת מבוססת על עקרונות ארגון וסידור בית יעילים כגון שימוש במכלי אחסון מסומנים, מדפים מסודרים כהלכה ומערכת תיוק נכונה שמטרתם לייעל את שגרת היום שלנו ולמנוע את הזמן המבוזבז בחיפוש אחר פריטים שלא במקומם.

עכשיו כשאנחנו מבינים את החשיבות של סדר בבית, קבלו חמישה טיפים שעוזרים להשיג ולתחזק בית מאורגן היטב:

  1. שמרו על שגרת ניקיון קבועה: צרו לוח זמנים הכולל משימות יומיות, שבועיות וחודשיות כדי להבטיח שהבית שלכם יישאר מסודר. הקדישו ימים וזמנים ספציפיים לטיפול באזורים שונים בביתכם, כמו ניקוי המטבח, ארגון ארונות או פינוי חללים משותפים. על-ידי שמירה על שגרת ניקיון עקבית, תוכלו להישאר בשליטה על מטלות הבית ולמנוע מהעומס להצטבר.
  2. הפחתת העומס: קחו את הזמן כדי לסדר את הבית באופן קבוע. עברו על כל חדר והעריכו את החפצים שלכם. שאלו את עצמכם האם כל פריט משרת מטרה או גורם לכם שמחה. אם לא, אפשר לשקול לתרום, למכור או לזרוק אותם. הפחתת העומס תקל על שמירת סביבה מאורגנת.
  3. פתרונות אחסון: השקיעו בפתרונות אחסון פונקציונליים כדי לשמור על חפצים מאורגנים ונגישים בקלות. השתמשו במכלים, סלים, מדפים וארונות כדי לאחסן פריטים לפי קטגוריה. תוויות על המכלים עצמם והקצאת חללים ייעודיים לפריטים שונים יקלו על איתור הדברים בעת הצורך ויאפשרו לשמור על הסדר בטווח הארוך.
  4. חוק 'אחד נכנס ואחד יוצא': אני ממליצה בחום לשמור על כלל נחמד, שלפיו על כל פריט חדש שאתם מכניסים לביתכם, יש להוציא פריט אחד. זה עוזר למנוע הצטברות מוגזמת ועוזר לכם להיות ממוקדים לגבי מה שאתם מכניסים הביתה. זה מעודד צריכה מודעת ומקטין את העומס.
  5. שתפו את כל בני הבית: שמירה על בית מאורגן היא אחריות משותפת. שלבו את בני המשפחה או שותפיך לדירה בתהליך הסדר. דרך האצלת משימות והגדרת ציפיות צרו מערכת שבה כולם יוכלו לתרום לתחזוקת הבית. זה לא רק מקל על עומס העבודה אלא גם מטפח תחושת בעלות ואחריות לשמירה על סביבת מגורים מאורגנת היטב.

לסיכום, החשיבות של ארגון, סידור ותחזוקה של בית מסודר היא הרבה יותר מ-מראה חיצוני בלבד. מרחב מחיה נקי ומטופח יכול להשפיע לטובה על הרווחה הפיזית והנפשית שלנו, לשפר את הפרודוקטיביות וליצור תחושה של רוגע והרמוניה בחיי היומיום שלנו. על-ידי ביסוס שגרת ניקיון קבועה, פתרונות אחסון, שמירה על כלל אחד נכנס אחד יוצא, ושיתוף כל בני הבית בתהליך, נוכל להגיע לבית מאורגן היטב שמביא לנו שמחה.

הי גלית אשמח לפרטים

אפשר גם לשלוח וואטסאפ

אולי יעניין אותך גם...

שתפו:

גלית סוחר 2023

אל תתקדמו בלי לקבל ממני הצעה!

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם: