מסדרת הבתים המומלצת מאתר 'מידרג' >>  התקשרו: 

סידור בתים

סידור בתים הוא אמנות. האמנות של הכנסת סדר למקום שהיה בו אי-סדר.

כל מי שעמד בעבר מול הר של קרטונים / בגדים / ניירות / כלי מטבח וכדומה, והרגיש שהמשימה גדולה עליו, יכול להעריך את החשיבות של סידור בית מקצועי.

רוצים לדעת מה עובר בראש שלי כשאני באה לסדר בית?

אושר. כי אני יודעת לתכנן מהר ובקלות את התוצאה הסופית של סידור הבית וכיצד הוא ייראה במצבו המאורגן – ולעבוד לקראת המטרה הזאת ביעילות ובשיטתיות.

שמי גלית, והאתר שלי 'גלית המסדרת' מכיל טיפים רבים שתוכלו להשתמש בהם כדי לארגון ולסדר את ביתכם או את המשרד גם בכוחות עצמכם.

ואם אתם מעדיפים להתמקד בעבודתכם ולתת לצוות המקצועניות שלי לסדר את הכל עבורכם – פנו אליי.

סידור בתים - בחורים עם קרטון על הראש עם פנים מתוסכלות

הטיפ החשוב ביותר לפני שמתחילים עם סידור בתים

אם יש משהו אחד שאני יודעת בוודאות מלאה זה שסביבה מסודרת משפרת את מצב הרוח. אם אתם מרגישים בסביבה מסוימת חסרי אנרגיה או פחות שמחים – תעשו בה סדר. לפעמים קשה להתחיל אבל כמו שאומרים, "עם האוכל בא התיאבון" אז אל תתייאשו, פשוט תתחילו. זה יכול להיות אפילו רק לקפל את הכביסה (כן, זאת נקודת תורפה אצל רוב האנשים…) וכבר תרגישו טוב יותר. אל תעצרו שם, תמשיכו לסדר פינה נוספת בבית ושימו לב להרגשה שלכם. כן, אולי זאת רק טיפה בים – אבל נכון שההרגשה משתפרת?

אז בואו נכניס שמחה בלב עם סדר, ארגון ויצירת סביבה נעימה שכיף להיות בה!

ארגון וסידור הבית מחדש

הילדים גדלו ואתם רוצים להסב את החדר למשרד או חדר אורחים? השקעתם במטבח חדש ועכשיו אתם רוצים לארגן את כל האזור שיהיה יותר מסודר? אלה רק שתי דוגמאות שבהן כל מה שצריך זה לארגן ולסדר את החדר או את כל הבית מחדש.

אין מה לעשות, כולנו אוגרים חפצים ולאורך השנים זה מצטבר לכמות בלתי מבוטלת. הארונות מפוצצים, המגירות בבלגן אחד גדול… ותחושת הבלגן הולכת ומשתלטת על הבית.

מאיפה מתחילים? ממיון החפצים לפי ערך מעשי, ערך סנטימנטלי, איכות החפץ (אם הוא שבור או דגם מיושן). לאחר מכן מניחים בקרטונים את כל מה שמיועד לזריקה או תרומה ומסדרים את מה שנותר במקומות הכי הגיוניים, כדי ליעל את השימוש בהם. עוברים כך על כל חדר וחדר בבית, עד שהמקום מסודר ומאורגן. אפשר לנצל את ההזדמנות כדי להשקיע באביזרי אחסון, במדפים מתאימים או ארונות.
למידע נוסף >>  ארגון וסידור הבית מחדש

אריזת בית לפני מעבר דירה

אריזת בית יכולה להיראות משימה מרתיעה. אם החלטתם לעשות אותה לבד בלי שירות אריזת בית מקצועי – התחילו מכך שתתכננו מה בכלל להעביר.

הנה מה שקורה ברוב המקרים: אתם קונים קרטונים או משיגים מחברים, אולי כמה ניירות עיתון לחפצים השבירים, ואז ברגע האחרון זורקים את הכל לקרטונים ועוברים בדקה ה-90 לבית החדש. ואז ממה קשה לצאת מהבלגן…

השיטה הנכונה היא להעריך את גודל הבית החדש ולהחליט מה בכלל לקחת אתכם. מיון קפדני הוא הבסיס למעבר בית מסודר. אחרי שבחרתם מה להשאיר ועל מה לוותר, התחילו לארוז לפי חדרים וסוגים של חפצים (לדוגמה, חפצים שבירים או כבדים שימו בקרטונים קטנים. אל תחסכו בפצפצים – השתמשו בהם בנדיבות כי חפץ יקר שנשבר עולה יותר…

קופסאות ארוזות ומסומנות כהלכה מפשטות את שלב הפריקה והסידור, ומבטיחות מעבר חלק אל הבית החדש. תשומת לב זו לפרטים בתהליך האריזה משפרת את חווית המעבר הכוללת ומכינה את הבמה להתחלה חדשה במעון החדש.

למידע נוסף >> אריזת בית לפני מעבר דירה

סידור בית אחרי מעבר דירה

בהמשך לסעיף הקודם, הנה מה שקורה ברוב המקרים: הקרטונים עוברים לאחד החדרים (שהופך לסוג של מחסן) או נשארים באזור המגורים. "כשיהיה לנו רגע של זמן אז נסדר" יכול להימשך שנה ואפילו יותר. הטיפ שלי: קחו את הזמן לפריקה וסידור ואל תעצרו עד שהכל במקום. אחרת תיתקעו עם קרטונים בסלון…

זוכרים שדיברתי על מיון קפדני? אתם תודו לי. כי עכשיו, בעת הפריקה כל מה שתסדרו יהיה בעל ערך וזה חוסך לכם זמן על ניסיון להחליט מה לעשות עם הדברים המיותרים. יהיה לכם הרבה פחות מאמץ בתהליך סידור בית אחרי מעבר דירה – וזה חיסכון משמעותי.

כשאנחנו מסדר בית אחרי מעבר דירה אנחנו גם מתייחסות למקומות אחסון. לא תמיד הבית החדש מכיל את הציוד המתאים ואז אנחנו מייעצות או מביאות איתנו את הדברים. זה כולל קופסאות אחסון, מדפים או תיקיות וכדומה.

למידע נוסף >> סידור בית אחרי מעבר דירה

מעבר בית בגיל השלישי

מעבר בית בגיל השלישי הוא מהתהליכים היקרים ללבנו כי אנחנו זוכות לעזור לאנשים שזקוקים להקשבה ולמיומנויות סידור ומיון הטובות ביותר.

ובכל זאת, אם בחרתם לעזור להורה עם מעבר לבית חדש או לדיור מוגן, שימו לב: ברוב המקרים המעבר הוא למרחב קטן בהרבה. כמות החפצים שקשורים בזיכרון יקר היא רבה. יש לגלות רגישות רבה וסבלנות כדי לעבור עם ההורה על כל פריט ולהחליט מה יעלה בגורלו. יתכן שהם ירצו לשתף אתכם בזיכרון – חשוב שתהיו קשובים ואוהבים. זכרו, להם זה תהליך לא פשוט של שינוי קיצוני.

אם אין לכם את הפנאי או את הסבלנות לתהליך הזה, ההמלצה שלי מניסיון – הזמינו את השירות שלנו.

למידע נוסף >> מעבר בית בגיל השלישי

סידור הבית אחרי שיפוץ

שיפוץ בית הוא הרבה יותר מצבע על הקיר. זאת ההזדמנות לשבור קירות, לבנות קיר במקום אחר, להרחיב את המטבח ועוד. בתהליך היצירתי הזה קשה לחשוב קדימה על המקום הנכון לכל חפץ. לפעמים גם עם תכננתם משהו אחד הוא יכול להשתנות ברגע האחרון מסיבות של תקציב או רעיון חדש.

לכן בסיום תהליך שיפוץ ואחרי ניקיון החלל החדש – מגיע הרגע שבו צריך להחליט איפה למקם כל פריט ופריט. אם אתם רוצים לעשות את הפעולה בעצמכם, התייחסו לכך כאל מעבר דירה. התחילו במיון כל החפצים, חלוקתם לקטגוריות ולחדרים ייעודיים ורק בסיום התחילו לסדר.

לדוגמה, נניח שהוספתם לבית חדר כביסה – כל החפצים שהיו עד כה במטבח ובמקלחת יצטרכו לעבור מיון יסודי, חלוקה לחדר הנכון בבית המשופץ, ורק אז להתמקם בו. זה הזמן לוודא שאתם ערוכים עם אמצעי אחסון טובים כדי שלא תמשיכו להנציח את הבלגן מהדירה של טרום שיפוץ אל הדירה המשופצת והיפה שלכם.

למידע נוסף >> סידור הבית אחרי שיפוץ

מיון וסידור תכולת בית

במידה כזאת או אחרת, כולנו "אגרנים". אנחנו אוספים רכוש לאורך השנים ולא מרפים ממנו מכל מיני סיבות. ציורים של הילדים (שכבר גדלו), אלבומי תמונות של ההורים, כלי חרסינה שירשתם ויש להם ערך סנטימנטלי, קופסאות דקורטיביות ותמונות שאין להן כבר מקום על הקיר…

מיון וסידור תכולת בית מספק בדיוק את זה: אנחנו נכנסות באנרגיות מעולות לבית, ממיינות את הכל בהקשה ואכפתיות למה שיש לכם להגיד, עוזרות לכם להחליט מה לתרום, מה למכור ומה… נו טוב, לזרוק.

ואז אנחנו מסדרת ומארגנות את מה שנשאר בדרך אסתטית וגם הגיונית. התוצאה הסופית היא מרחב מחייב מרווח יותר, מואר יותר, שקל לנקות ובעיקר נעים לחיות בו. כמו שאני אומרת, להכניס שמחה בלב!

למידע נוסף >> מיון וסידור תכולת בית

סידור וארגון משרדים

ניירת, ניירת בכל מקום. תיקיות שעולות על גדותיהן. ארונות שאי אפשר לפתוח כי דברים נופלים מהם. נשמע כמו משהו מסרט רע? אז זהו, שזו המציאות במשרדים רבים מספור.

ברוב המקרים זה נובע מחוסר זמן. בעל העסק נשמע שביום ראשון על הבוקר הוא יעשה סדר ואז הטלפון מתחיל לצלצל ויום עבודה חדש מסתיים בלי שנעשה סדר.

אז אני אומרת לכם שהכנסת סדר תגדיל לכם את ההכנסות ותחסוך לכם קנסות פיגורים, וכל יום שעובר בלי להכניס סדר חיוני בניירת ובתיקיות ובחפצים השונם של המשרד פשוט עולה לכם כפליים.

אם יש לכם את הזמן אז יאללה, תעשו סדר ותצרו סביבת עבודה פרודוקטיבית ונעימה. גם כאן הכל מתחיל ממיון יסודי וקפדני ותיוק מחדש לפי שיטת הגיונית והנגשה.

ואם אין לכם זמן, קחו את צוות המקצועניות שלי לעבודה. העסק יודה לכם!

לסיכום הנה טיפ אחרון:

כל סדר עדיף על שום סדר. הכי חשוב לא לתת לבלגן להשתקע.

התחילו מפינה כלשהי והמשיכו משם. הכניסו לשגרת היום חצי שעה של סדר – ואל תבלגנו את מה שכבר הספקתם לסדר.

צעד אחר צעד תכניסו למרחב שלכם סדר וארגון.

אתם תרגישו טוב יותר. אנשים אחרים שנכנסים למרחב הזה ירגישו טוב יותר.

והשמחה בלב תגדל!

הי גלית אשמח לפרטים

אפשר גם לשלוח וואטסאפ

אולי יעניין אותך גם...

שתפו:

גלית סוחר 2023

אל תתקדמו בלי לקבל ממני הצעה!

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם: