מסדרת הבתים המומלצת מאתר 'מידרג' >>  התקשרו: 

מדריך: אריזה וארגון הבית לפני מעבר דירה

מעבר לבית חדש הוא חוויה מרגשת אך גם מרתיעה. תהליך האריזה של הבית הנוכחי יכול להיראות כבד מידי. הבשורה הטובה היא שעם תכנון וארגון נכונים, ניתן לפשט את המשימה הזו, ולהבטיח מעבר חלק לביתך החדש!

אריזה וארגון בית - קרטונים ארוזים לפני הובלה

אריזה וארגון בית – צעדים:

  1. תכנון ומיון

השלב הראשון בתהליך זה הוא לתכנן מראש. הקדישו זמן כדי למדוד את הבית החדש ולהעריך באופן מדויק את הפריסה שלו, את מספר החדרים ואת מידותיהם, כמו גם כל דרישות מיוחדות או מגבלות. על-ידי הבנה ברורה של הדירה החדשה יהיה לכם קל יותר לתכנן ולהקצות ביעילות את תכולת הבית הנוכחי לחלל החדש שאליו תעברו. בשלב הזה חשוב למיין את כל הדברים בבית, ואני ממליצה להעביר רק מה שבאמת חשוב וצריך.

  1. אריזה יעילה

ברגע שיש לכם תוכנית מפורטת, הגיע הזמן להתחיל לארוז. התחילו באיסוף כל חומרי האריזה הדרושים, כגון קרטונים, ניילון בועות, נייר אריזה וסרט דביק. זמינות של החומרים האלה תחסוך לכם זמן ותאפשר לכם לארוז ביעילות.

  1. שלא יישבר

חיוני לטפל בפריטים שבירים בזהירות. חפצים עדינים, כגון כלי זכוכית, חרסינה או יצירות אמנות, יש לעטוף בנפרד עם מספיק ריפוד כדי למנוע כל נזק במהלך ההובלה. השתמשו בניילון בועות, נייר אריזה, או אפילו עיתונים ישנים כדי להגן על פריטים אלה. נקיטת אמצעי זהירות מרובים במהלך שלב זה תחסוך שברון לב פוטנציאלי בעת פריקת החפצים בביתכם החדש.

  1. חלוקה לקטגוריות

אחד ההיבטים המרכזיים של אריזה לפני מעבר בית הוא לוודא שהכל נכנס לקופסאות בצורה מאורגנת ונוחה. רצוי לארוז יחד חפצים מאותו חדר כדי להפוך את הפריקה לקלה. סמנו כל קופסה בצורה ברורה, תוך ציון תכולתה והחדר שאליו היא שייכת. הצעד הפשוט הזה יחסוך מכם בלבול רב בבוא הזמן לפרוק ולסדר מחדש את החפצים. בנוסף, אפשר להגדיל ולהקצות קוד צבע לזיהוי מהיר של קופסאות. לדוגמה, תוויות כחולות לפריטי מטבח ותוויות אדומות לחדר השינה. סימון יהפוך את תהליך הפירוק ליעיל עוד יותר.

  1. הפריטים החיוניים

יש פריטים שתזדקקו להם מיד עם הגעתכם לבית החדש. הכינו מראש קופסת "חפצים חיוניים" עם מוצרי טיפוח, בגדים להחלפה, מצעים וכל מסמך חשוב שאולי תזדקקו לו בהישג יד. הקופסה צריכה להיות נגישה בקלות, ולהכיל את כל מה שתזדקקו לו בימים הראשונים בבית החדש. בכך שהדברים החיוניים האלה נמצאים בהישג יד, תוכלו להתמקם בנוחות בלי לחטט בקופסאות השונות בחיפוש אחריהם.

  1. רשימת מלאי

טיפ ממני אליכם: בנוסף לכתיבת תווית על כל קופסה, מומלץ ליצור רשימת מלאי. רשימה זו תשמש כנקודת התייחסות, ותאפשר לכם לעקוב אחר כל החפצים שלכם במהלך תהליך מעבר דירה. זה לא רק יסייע לכם בפריקת האריזה, אלא גם ישמש אסמכתא מועילה אם פריטים כלשהם נעלמו ממקומם או נפגמו במהלך המעבר.

  1. הזדמנות להכניס סדר

נצלו את ההזדמנות, בזמן האריזה סדרו וארגנו את הרכוש שלכם. מעבר דירה מהווה הזדמנות מושלמת להעריך את חשיבות החפצים ולקבוע מה באמת הכרחי או איכותי. אפשר להקצות קופסה לפריטים שתרצו לתרום או למכור, שכבר לא משרתים מטרה בחייכם. זה יעזור לצמצם את כמות הדברים שאתם צריכים לארוז ובסופו של דבר לפרוק בביתכם החדש. זכרו, סביבה נטולת עומס ובלגן תורמת לתחושת רוגע ושלווה בביתכם החדש.

  1. איזון נכון

בזמן האריזה חשוב לקחת בחשבון גם את המשקל ואת הגודל של הקופסאות. חלקו את המשקל באופן שווה, הימנעו מאריזת יתר של קופסה בודדת. זה ימנע עומס על הקופסה עצמה ויקל על הנשיאה במהלך ההובלה. בנוסף, שימו לב לגודל הקופסאות. השתמשו בקופסאות הגדולות עבור פריטים קלים יותר ובקופסאות קטנות עבור כבדים יותר. שמירה על איזון זה לא רק תהפוך את תהליך האריזה והפירוק לנוח יותר אלא גם תגן על שלמות החפצים שלכם.

10 – פריקה וסידור הבית

הגעתם לביתכם החדש? תתחדשו! התחילו לפרוק באופן שיטתי, החל בקופסת החומרים החיוניים ממנה בהדרגה לכל קופסה אחרת תוך עיון ברשימת המלאי כדי לוודא שכל החפצים הגיעו בשלום. את הריהוט תסדרו בהתאם לתכנון המוקדם שהכנתם בצעד הראשון. זו ההזדמנות שלכם ליצור סביבת מגורים מסודרת ומאורגנת המתאימה לצרכים ולהעדפות שלכם.

ואחרון חביב – גייסו עזרה: מעבר דירה יכול להיות משימה לא פשוטה, אז אל תהססו לבקש סיוע. זוג ידיים נוסף יכול להפוך את התהליך ליעיל יותר ופחות מרתיע.

על-ידי ביצוע טיפים אלו ושילוב אסטרטגיות אריזה וארגון יעילות, תוכלו להפוך את המעבר לבית חדש להרבה יותר חלק. נצלו את ההזדמנות הזו להתחלה חדשה בביתכם החדש.

הי גלית אשמח לפרטים

אפשר גם לשלוח וואטסאפ

אולי יעניין אותך גם...

שתפו:

גלית סוחר 2023

אל תתקדמו בלי לקבל ממני הצעה!

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם: