מסדרת הבתים המומלצת מאתר 'מידרג' >>  התקשרו: 

גלית מסדרת בתים: מה עושים עם הארגזים???

היום נדבר על אחד הדברים ש-"לא מדברים עליהם": עברתם דירה לפני כמה וכמה שנים, ועדיין הבית מלא בארגזים מהמעבר הקודם… והם עומדים שם, שנה אחרי שנה, והבלגן רק הולך ומתגבר.

נשמע לא הגיוני?

לא תאמינו בכמה בתים כאלה אני נתקלת בכל חודש.

גלית מסדרת בתים

"גלית, פשוט אין לי כוח להתחיל לסדר את הכל"

זה המשפט שאני שומעת הכי הרבה. למה זה קורה ומה אפשר לעשות כדי להימנע מהמצב הזה?

בואו נדבר על צבירת רכוש.

אין שום דבר רע בצבירת רכוש, אני לא נגד – אבל מה שקורה בדרך כלל זה הדבר הבא:

  1. קנינו משהו חדש (בגד, גאדג'ט למטבח, צעצוע לילד) כי זה מצא חן בעינינו. לצורך הדוגמה בואו נגיד שקנינו חולצת חורף במבצע סוף עונה ואנחנו לא לובשים אותה כי כבר כמעט קיץ. אז אנחנו שמים אותה איפשהו בארון, שתחכה לימים קרים יותר.
  2. עד שמגיע הקיץ, מי בכלל זוכר את זה. ובכלל, בתחילת העונה אנחנו קונים משהו יותר אופנתי. אז החולצה מחכה. רק שעכשיו נערמו עליה בגדים חדשים והיא טיפה הולכת לאיבוד… אבל היא עדיין חדשה אז חבל לזרוק.
  3. וככה הארון מתמלא ואז אנחנו עוברים דירה. בשיא הבלגן והלחץ של המעבר אנחנו מרוקנים את כל הארונות לארגזים כדי "למיין את הכל בנחת בבית החדש"…
  4. רק מה, כשהערכנו בהתחלה את כמות הרכוש שלנו לא עשינו הערכה נכונה ובמקום לעבור עם 20 ארגזים עברנו עם 50 (אל תסתכלו עליי ככה, אני זאת שחייה את השטח ואני אומרת לכם שזה מה שקורה ברוב המקרים).
  5. אז עכשיו אנחנו עומדים מול הר של ארגזים. מה שקורה עכשיו זה שאנחנו שולפים מכל ארגז את הדברים שאנחנו הכי אוהבים ורוצים, ואת השאר "אני אגיע לזה בסופ"ש". יש 52 סופ"שים בשנה, אז לא לגמרי ברור לאיזה סופ"ש התכוונו… יש חגים, ימי הולדת, מזג אוויר לטיולים, לא בא לי להתעסק עם זה היום…

סבבה, אז הימים והשבועות עוברים ואחרי זמן (לפעמים שנים) אנחנו נשברים ומרימים טלפון לגלית המסדרת, שתבוא לעזור.

ואני אכן עוזרת!

מיד אסביר לכם איך.

חבל לזרוק: "הילד כבר גדל, נשמור את זה לנכדים"

אנחנו חיים בתרבות של קניות וצרכנות אינטנסיבית. שופינג זה באמת אחד מהתענוגות של החיים הטובים. איך נעשה את זה ונהנה גם משופינג וגם מבית מסודר?

אפשר ליהנות משני העולמות.

אבל קודם כל חייבת להיות לנו שיטה.

  • לדוגמה, לתרום פעם בחודש את כל הדברים שלא השתמשנו בהם בחודשים האחרונים.
  • למכור בחנויות יד שנייה את כל הדברים הטובים שקנינו בעונות קודמות ולא באמת לבשנו (כי בינינו, בגד שלא חרשנו עליו יישאר בחלק האחורי של הארון לנצח).
  • למסור כל צעצוע שכבר לא מתאים לילד לאחד מגני הילדים בסביבה.
  • לרוקן את הארון שאתם מאחסנים בו את כל "הדברים שאולי נרצה פעם" (לכולנו יש ארון כזה, לפחות אחד), לצלם את הכל ולפרסם בוואצאפ של הבניין או השכונה או החבר'ה במחיר סמלי, רק שייקחו את זה ממני, ואת השאר לתרום לצדקה.
  • לא להחזיק בארון בגדים שאנחנו לא ממש, אבל ממש, שרופים עליהם. את כל הדברים שאנחנו שומרים מסיבות סנטימנטליות נמסור לאנשים שאנחנו אוהבים, כדי שיהיה להם בית חם.

אלה רק דוגמאות, לכל אחד צריכה להיות השיטה שלו לשמור על בית נקי מדברים שהם פשוט מיותרים. כי זאת האמת.

אני נכנסת לבתים שיש בהם ארונות מפוצצים, הם משקיעים במחסן חיצוני כדי לאחזן את הדברים שאף פעם לא מגיעים אליהם – הכל צובר אבק ולא משמש לשום דבר מועיל באמת.

גלית מסדרת בתים: ככה אני עושה את זה

כשאני נכנסת לבית חדש שזקוק לסדר, אני תוך רבע שעה כבר רואה את הכל. אני יודעת לאתר את מקומות המסתור בשניות…

זה החלק הקל.

החלק המורכב והרגשי הוא לדבר עם בעלי הבית ולהגדיר מראש מה באמת נכון עבורם. אנשים לא אוהבים להיפטר מרכוש. זה מובן בהחלט. לכל פריט יש רגש שמחובר אליו: "את זה קיבלנו במתנה מ-", "את זה קנינו כמזכרת ב-", "את זה הילד שלנו ממש אהב אז רצינו לשמור לנכדים" (הילד רק בן 12, אבל כבר חושבים על הנכדים…).

אז התפקיד האמיתי שלי כמסדרת בתים מקצועית הוא לתת ליווי רגשי ולעזור ללקוחות שלי לעבור ממצב של עודף רכוש או רכוש שנמצא בבלגן למצב חדש, מואר יותר, אוורירי יותר, שבו אנחנו נפרדים לשלום מכל מה שסתם מעיק ומעמיס.

ואז הצוות שלי מגיע, ועושה סדר בבלגן:

קודם כל ממיינים את הבית לדברים שאנחנו שרופים עליהם, או זקוקים להם באמת.

אחר כך, דברים שהיינו רוצים אבל לא באמת משתמשים בהם.

ואז מגיע התור של כל מה שאפשר למכור, לתרום או למסור.

אחרי ששמנו את התווית הנכונה על כל פריט ופריט, מה שצריך לצאת מהבית מונח בארגזים מסודרים, מסומנים ומאורגנים היטב.

מה שנשאר מונח בדיוק במקום המושלם עבורו. מקום שבו נוכל להגיע אליו בקלות ולהשתמש בו. כי זאת באמת המטרה של רכוש – לעזור לנו לחיות חיים טובים יותר!

בשורה התחתונה, המוטו שלי הוא סדר בבית מכניס שמחה בלב. אין לכם מושג כמה זה נכון. אני רואה אנשים שנפרדו מרכוש שישב אצלם שנים ופתאום הם מרגישים הקלה. הם רואים את הגב של הארון או מוצאים את כלי המטבח בקלות או שהארגזים בסלון פתאום לא שם…

זה מה שמסדרת בתים מקצועית עושה עבורכם.

וזאת עזרה אמיתית.

רוצים לדעת עוד?

הי גלית אשמח לפרטים

אפשר גם לשלוח וואטסאפ

אולי יעניין אותך גם...

שתפו:

גלית סוחר 2023

אל תתקדמו בלי לקבל ממני הצעה!

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם: