מסדרת הבתים המומלצת מאתר 'מידרג' >>  התקשרו: 

איך סידור הבית בגיל השלישי יוצר חוויה נעימה

תוך כדי מסע החיים, אנו צוברים רכוש שקשור בקשר הדוק לזיכרונות, רגשות וסיפורים המעצבים את קיומנו ויקרים לנו. החללים בהם בחרנו לחיות והחפצים בתוכם משתלבים בזהותנו, ומשקפים את העבר שלנו. והנה מגיע הזמן שבו אנשים רבים בגיל השלישי נאלצים לחפש פתרונות דיור חדשים – בין אם דירה קטנה יותר קרוב לילדים, דיור מוגן או בית אבות. לא קל לחוות את השינוי הזה ובהחלט לא קל לתת לאנשים זרים להתחיל לסדר עבורנו את הרכוש שצברנו באהבה רבה…

סידור הבית בגיל השלישי

סידור הבית בגיל השלישי: הבנה, הכלה והרבה סבלנות

מעבר דירה בגיל השלישי אינו "רילוקיישן" אלא מסע רגשי עמוק. בתהליך מתעורר מספר עצום של רגשות – נוסטלגיה, חשש, התרגשות ואולי קורטוב של עצב מהצורך להיפרד מנכסים. זאת משימה לא פשוטה. המומחיות שלנו בסידור בתים היא היכולת לכבד את הרגשות האלה, ולעבוד ביחד עם הקשיש ובני משפחתו לבצע את המעבר הנדרש בסבלנות ואהדה, במטרה ליצור מרחב מגורים חדש שמזקק את הטוב שבכל העולמות.

"גלית עשית את הלא יאומן, עזרת לי בתהליך פרידה מבית שגרתי בו מעל 30 שנה שגידלתי בו את הילדים שלי, עזרת לי להיפרד בחכמה ממנו, מהחפצים ומירושלים ולעבור לחיות ליד הילדים בתל-אביב, כל יום אני מודה לך מחדש. התחלתי לחיות שוב בגיל 80"

מכתב התודה הזה הוא תוצאה של תהליך מעצים שעברתי עם לקוחה בת 80, שאחרי 40 שנה באותו הבית החליטה למכור אותו ולעבור לגור בשני מקומות בארץ: בגליל בשביל הנפש ובתל אביב למקרה שתצטרך את עזרתם של הילדים. אישה מדהימה עם נפש של נערה, מלאה באנרגיה וסיפורים שקראתי עליהם בספרים. אישה שלסבא שלה יש תואר "לורד" ובית חולים בישראל קרוי על שם סבתא שלה. חיים ויצמן חתום על הרבה ספרים שנמצאים על המדף שלה וההקדשה ממנו קרובה וחברית.

כל חלקיק שעבר בידיים שלנו נבדק היטב, זה פרויקט שנמשך זמן ואחרי כל המיונים תהיה גם אריזה וסידור בבתים החדשים.

צמצום לצורך התייעלות ואיכות חיים טובה יותר

אחד ההיבטים המרכזיים בסידור בתים לקראת מעבר לדיור חדש בגיל השלישי הוא צמצום בכמות הרכוש, כהכנה לחלל מגורים קטן יותר. זהו תהליך שדורש הבנה טובה ביסודות של התארגנות והתייעלות של מרחב, תכנון מראש של המרחב החדש ומה יתאים אליו, וכך אנחנו מסייעות ללקוחותינו לנפות את רכושם מתוך הבנה של מה נכון עבורם, לבחור בקפידה מה לשמור, מה לתרום ומה לשחרר.

עקרונות המפתח של צוות 'גלית המסדרת' בסידור בתים

סידור הבית לקראת מעבר לדיור חדש בגיל השלישי יכול להפוך לחוויה חלקה ולא מלחיצה לחץ עבור קשישים ובני משפחותיהם. להלן היתרונות של עבודה עם הצוות שלנו:

  1. צוות מנוסה ומיומן: הצוות של 'גלית המסדרת' מקצועי ומנוסה – אבל עיקר הדגש שלנו הוא על הקשבה אמיתית, הבנת הצרכים והחששות הייחודיים של קשישים במהלך מעבר דירה. אין דבר יותר מתסכל מכך שאנשים אחרים נוגעים בחפצים שלך ולא מקשיבים להנחיות שלך… לכן זהו הדגש הראשון במעלה עבורנו. אנו מטפלים בזהירות רבה בפריטים עדינים, מתוך הבנה של החשיבות הרגשית של כל פריט ופריט.
  1. אריזה יעילה: אחד הדברים שאני מקפידה עליהם במיוחד הוא אריזה נכונה לטובת פריקה קלה ומהירה. תהליך המעבר עצמו הוא מתיש, ואנשים עלולים להרגיש חרדה כשהם פותחים את הקרטונים בביתם החדש ולא מוצאים את מה שחיפשו… לכן כשהצוות שלי מבצע מיון ואריזה אנו מקדישות מחשבה רבה לנוחות הפריקה בדירה החדשה. כמובן שכל קרטון מתויג בבירור אבל מעבר לכך, אפילו את הקרטונים אנחנו מסדרות ברצף כזה שכל קרטון יונח על-ידי המובילים בדיוק במקום הנכון בבית החדש. החפצים עצמם מונחים בכל קרטון בסדר מופתי שמאפשר פריקה יעילה – כל היבט של המהלך מטופל בקפידה על ידי הצוות המסור.
  1. מה עושים עם החפצים שלא לקחתי איתי? שאלה מצוינת. כחלק מפינוי וסידור תכולה של בית אנחנו תמיד, תמיד, שואלות על בעלי הבית מה הם היו רוצים לעשות על כל פריט. כן, התהליך עשוי להיות קצת יותר איטי אולי אבל החוויה הרגשית היא מעצימה. לעתים, אנשים בגיל השלישי מרגישים שהדור הצעיר לא מבין אותם או לא מתחשב ברצונם. לכן אנחנו מוודאות שלא ליצור תחושה כזאת ומכבדים את העובדה שהרכוש של כל אדם הוא שלו.
  1. שירותי פריקה וסידור הרכוש בבית החדש: אפשר לקחת את הצוות שלנו, שמיין וסידר את הבית הקודם, לצורך פריקה וסידור. הצוות כבר יודע מה רצונו של הלקוח הקשיש ומסדר את החלל החדש במהירות ומיומנות, ובעיקר התחשבות לכך שהחוויה אולי קשה רגשית עבורו. על-ידי סידור מהיר ויעיל של הרכוש המוכר והאהוב הקשיש מרגיש יותר "בבית" במקום החדש ויכול לחוות את המעבר בקלות רבה יותר.

איך להכין את ההורה לקראת המעבר?

הטיפ הבא לא קשור לסידור הבית אבל מניסיוני הוא חשוב ביותר:

ההחלטה מתי הגיע הזמן של הורה קשיש לעבור לדיור מוגן היא תהליך עדין ומאתגר. ההורים, שתמיד היו הכוח המלכד במשפחה, עלולים להסס להודות כאשר הם זקוקים לעזרה או כאשר היכולות שלהם מתחילות להתדרדר. כעת זו אחריות דור הבנים לגלות ערנות ורגישות, להתבונן ולהעריך את הסימנים המעידים על כך שהגיע הזמן לעבור לסביבה מוגנת.

במשפחות עם מספר אחים, לכל אחד עשויה להיות נקודת מבט ייחודית על רווחת ההורה. יצירת תקשורת פתוחה ושיתוף פעולה בין בני המשפחה, לרבות החותנים, חיונית לשמירה על שלמות המשפחה בתקופה זאת של שינוי.

אני ממליצה לשמור על קשר שוטף אחד עם השני כדי לשמור על הסכמה ועל גישה אחידה לטיפול בהורה. זה הזמן לשים בצד כל קונפליקטים מהעבר ולשים את ההורה במרכז. אחדות בין בני המשפחה מקלה על ההורה בתהליך השינוי, שעם יד על הלב הוא מאוד מלחיץ.

אתם תמיד מוזמנים להתייעץ איתי לגבי סידור בית של ההורה לקראת מעבר בגיל השלישי.

גלית

למידע נוסף על סידור בתים:

הי גלית אשמח לפרטים

אפשר גם לשלוח וואטסאפ

אולי יעניין אותך גם...

שתפו:

גלית סוחר 2023

אל תתקדמו בלי לקבל ממני הצעה!

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם: